spot_img

3D bytové doplňky z dřevního odpadu

Ostatní právě čtou

Technika 3D tisku již déle proniká i do světa interiérového designu. V poslední době bylo představeno několik bytových doplňků zhotovených tímto způsobem. Patří k nim i nová 4-dílná kolekce kuchyňských doplňků, pro jejichž výrobu byl použit dřevní odpad.

Netradiční kolekci představila americká firma Desktop Metal, která se již déle věnuje 3D tisku. Po nejnovějším rozšířila své portfolio značkou Forust zaměřenou na tvorbu unikátních kolekcí bytových doplňků. Jednou z takových kolekcí je i nedávno představená série Vine, která je vůbec první svého druhu.

Vine, Zdroj: fuseproject.com

Bytové doplňky zhotovil 3D tisk

Celou kolekci tvoří 4 kusy doplňků – váza, tác, miska a větší mísa. Každý z nich je vyroben stejnou technikou ve stejném stylu designu. O ten se postaral Yves Béhar, který vsadil na návrhy několika stočených tyčinek spojených tak, aby se z nich vyformoval daný doplněk. Na základě návrhů se pak každý kus vytiskl speciální vysokorychlostní 3D tiskem.

Na výrobu použili dřevěný odpad

Při výrobě bytových doplňků pomocí techniky 3D tisku se jako materiál dosud využíval zejména plast. Nejnovější zařízení však dokážou pracovat is kovovým či dřevěným odpadem. Právě dřevní odpad sehrál při tvorbě kolekce Vine klíčovou roli. Výrobci kolekce jej nejprve přeměnili na drobný celulózový prach, ze kterého pak 3D tiskárnu vyrobila bytové doplňky.

Kolekce nových bytových doplňků z dílny americké společnosti již byla oficiálně představena veřejnosti. Výrobci ale zatím nezveřejnili bližší informace o tom, kdy bude uvedena do prodeje. Známá prozatím není ani její cena či množství kusů, které by se mohlo dostat na trh.

- Advertisement -udalosti
- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -podnikatel