spot_img

Ohniska na terase jsou in, podívejte se na 11 inspirací, jak mohou vypadat

Ostatní právě čtou

Vypadá to tak, že jaro už skutečně přišlo a nám se chce čím dál víc sedět na terase. Možná i vy uvažujete, že byste si tam dali místo krbu či grilu raději ohniště. Je to nový trend pro ty, kteří chtějí sedět kolem ohníku, dívat do plamenů, opékat si špekačky jako v přírodě a cítit vůni táboráku.

Pokud se vám tento typ zahradního tělesa líbí, nenechte se odradit konvencemi, ani fámami, že ohniska jsou příliš drahá. Přinášíme vám náš výběr, kde najdete modely od 30 € do 1 500 €. Záleží jen na vašem vkusu – ocelová mísa či koš, moderní či rustikální, kovové či kamenné. V každém případě však dbejte na bezpečnost a vytvořte pro ohniště i nehořlavý povrch, ať už ve formě dlážděné terasy nebo tepelně odolné podložky.

Ego Dekor Camping – 990 Kč
Jednoduché kovové ohniště od české rodinné firmy Ego Dekor vám vykouzlí ohník kamkoli jej položíte. Má průměr 50 cm a váží jen 2 kg, takže jej snadno přenesete.

Přenosné ohniště Höfats Cube – 7 990 Kč
Ocelové ohniště na dřevěné uhlí může sloužit jako „lampion“ na párty nebo i gril. Když ho chcete zahasit, jednoduše otočí, oheň se bez kyslíku uhasí. Pokud v grilu Cube nehoří oheň, můžete jej použít jako zahradní stolek nebo židli.

Tří ohniště Blumfeldt – 6.000 Kč
Kameninové ohniště Blumfeldt Troja působí mimořádně působivě. Průměr 75 cm nabízí dostatek místa na palivo z dřevní štěpky, dřevěného uhlí nebo briket. K dispozici je také ocelová kupole, která zachycuje jiskry a při opékání se dá jednoduše odložit stranou.

Přenosné ohniště Cattara Stromboli – 32 €
Konstrukce topeniště o průměru 45 cm je vyrobena z kvalitní oceli o tloušťce 2 mm s vysokoteplotním černým nátěrem. Ohniště se čtyřmi nohama je doplněno o podstavec, který slouží jako popelník a zároveň zajišťuje vysokou stabilitu.

Zahradní ohniště Quadro Standard Corten Platinum – 2 800 €
Toto stylové ohniště v čistém designu je vyrobeno z vysoce kvalitních materiálů. Horní deska je z tvrzené uhlíkové oceli a základna z populárního Cortenu, což je ocel s typickou zrezivělou patinou se zvýšenou odolností proti atmosférické korozi. Model umožňuje uložit dřevo pod krbem.

Cortenové ohniště Höfats Triple 90 – 206 €
Pokud se vám líbí Corten, ale hodila by se vám nižší cena, můžete si vybrat také jednodušší model. Přenosné ohniště Triple je rozložitelné a velmi skladné. Můžete jej snadno přeměnit na zahradní gril, pokud si zvolíte doplňky z volitelného příslušenství.

Luxusní plynové ohniště Metropolis – 1 500 €
Betonový stůl s integrovaným plynovým ohništěm se stane rozhodně výjimečným akcentem terasy. Dokáže nahradit nejen sálavý ohřívač, ale zároveň je to designový terasový stůl do exteriéru, který rozzáří venkovní prostor se skvělou atmosférou.

Mozaikový přenosný stůl s ohništěm Shumee – 182 €
Mísa tohoto topeniště je vyrobena z vysoce kvalitní oceli a skvěle absorbuje a vyzařuje teplo. Může se používat ke spalování suchého dřeva, kulatiny nebo dřevěného uhlí. Je vybaveno kulatou deskou s keramickou mozaikou kolem topeniště pro umístění nápojů a surovin na pečení.

Designové ohniště Globe Eva Solo – 300 €
Stylové ohniště z dílny dánské designové značky Eva Solo ve tvaru polokoule ze smaltované oceli svým tvarem dokonale chrání oheň před větrem. Jednoduše se přenáší díky důmyslnému úchytu a mřížka ve spodní části zajišťuje ideální ventilaci vzduchu.

Skandinávské ohniště Rosenfink – 38 €
Pro milovníky skandinávského stylu bude toto jednoduché ohniště z galvanizované oceli jistě velkou radostí. Je lehké a přenosné, ale potřebuje ze spodku tepelně odolnou podložku.

Tip pro kutily
Pokud máte doma zručného mistra, určitě vám dokáže na zahradě vybudovat i zděné ohniště. Není sice přenosné, ale má velké kouzlo.

- Advertisement -udalosti
- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -podnikatel