spot_img

Zapomeňte na jarní úklid! Udělejte raději jarní refresh vašeho šatníku

Ostatní právě čtou

Přichází jaro a v dálce se rýsuje otevírání teras a obchodů. To je dobrá příležitost pro revizi šatníku, odstranit z něj všechno staré a nepotřebné a otevřít jej novým možnostem. Udělejte si z toho svou soukromou oslavu nového začátku. Našich 10 tipů a nápadů může být inspirací.

 1. Důležité je začít
  Vyhraďte si pár hodin a začněte třídit. Po zimě a dlouhém lockdownu je třeba odložit stranou teplé věci, na druhou spoustu jarní, které opravdu milujete a vyčlenit ty, které jste už dlouho neviděli a máte při nich rozporuplné pocity.
 2. Nic nevyhazujte do koše
  Když poctivě třídíme domácí odpad, bylo by nezodpovědné vyhazovat do popelnic obnošené či poškozené šatstvo. Oblečení, které již nechcete, najděte novou adresu. Darujte ho rodině, přátelům, charitě nebo prodejte na bazaru. Poškozené kousky odložte na hadříky, záplaty nebo tvůrčí dílny. Každý z nás má pár modelů, které sice už déle nenosíme, ale nedokážeme se jich vzdát. Pokud jich máte příliš mnoho, zamyslete se, kdy v budoucnu si je obléknete. Pokud nenajdete vhodnou příležitost v příštím pololetí, je třeba se jich zbavit.
 3. Investujte do pěkných věšáků
  Šatníky celebrit často vypadají jako butiky, designéři totiž vytvářejí prostor s vizuálním trikem pro snadné uspořádání podle typu oblečení, zleva doprava, od světlejších po tmavé. K tomu jsou zapotřebí i stejné pěkně tvarované věšáky, které šaty nepomačkají. Vyhoďte dočasné drátové a plastové verze a nechte si sadu seriózních věšáků v optimálním počtu, který dodržíte. Máte-li tendenci nosit některé kousky spolu, zavěste je ve skříni vedle sebe. Vytvořte raději dvě šatní tyče nad sebou, než jednu, získáte tak více místa.
 4. Vytvořte zóny
  Rozdělovače a organizéry usnadňují vytvoření zón pro každý typ oblečení, v takových úložných prostorách je pak snazší ukládat a hledat věci. Pokud vám to pomůže, přidejte také koše nebo otevřené či průsvitné boxy. Určitě nainstalujte i vysokou polici na sezónní a vzácně používané předměty, získáte další úložný prostor.
 5. Vpusťte světlo
  Když se chcete pěkně nahodit, měli byste vidět rozdíl mezi námořnickou a černou. Pokud nemáte možnost přivést denní světlo oknem nebo světlíkem či využít zapuštěná nebo stropní svítidla, instalaci LED pásků určitě zvládnete. Chladné bílé žárovky vám umožní vidět barvy oblečení v pravém světle.
 6. Vyzkoušejte otevřená řešení
  Velké šatní skříně se zavřenými dveřmi jsou drahé, zabírají spoustu místa a jsou rozhodně závazné. Možná hledáte spíše lehčí otevřený a svěží stojan na oděvy. Funguje uvnitř nebo vně vaší skříně a může mít mnoho podob – jako vaše oblečení. Zajímavým prvkem může být také dekorativní žebřík. Opřete jej o zeď a zavěsíte na něj košile. Nebo šátky. Nebo kalhoty.
 7. Boty je třeba vidět
  Každá žena touží po stěně na boty, často na ni však nemáme dost místa. Když nemáme tolik lodiček, jako Carrie Bradshowová, může nám postačit i polovina zdi. No dobře, čtvrtina. Důležitý je systém uložení. Je jen na vás, jestli zvolíte čtvercové policové nebo textilní boxy nebo raději kovové mřížky či tyčky, na kterých se lodičky pěkně vyjímají.
 8. Najděte domov pro každou kabelku
  Pro ukládání kabelek jsou ideální police s posuvnými příčkami, které se přizpůsobí jejich velikosti. Když jsou příčky průhledné, poskytují nám dobrý výhled na celou kolekci, barvu či materiál. Výborně však poslouží i závěsné úložné díly z transparentních textilií.
 9. Nastylizujte si šperkovnici
  Organizéry na bižuterii a šperky by měly být praktické, ale mohou být také nádherným designovým prvkem ve vašem šatníku. Pokud vám to nevyhovuje, zkuste mělké zásuvky, ve kterých můžete vidět všechno na první pohled, aniž byste se museli přehrabovat.
 10. Udělejte z šatníku šťastné místo
  Šatník nemusí být jen úložným prostorem, může se stát i příjemným dekorativním místem. Pokud dokážete získat koutek pro své oblečení a doplňky, můžete si jej ozdobit kobercem, dekorací nebo i židlí, kterou jistě prakticky využijete.
- Advertisement -udalosti
- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -podnikatel