spot_img

5 způsobů, jak se malá kuchyně může stát prostornější

Ostatní právě čtou

Zoufale malé kuchyňské prostory najdeme iv jinak krásných bytech či novostavbách. Pokud je to i váš případ, nevzdávejte to. Přinášíme několik triků, jakož i na několika metrech čtverečních vytvořit půvabnou a praktickou kuchyni.

 1. Využijte prostor nad pultem na maximum
  Pokud jde o úložný prostor na stěně, limituje vás jen strop. Vytvořte si efektivní úložný systém s policemi, háčky na hrníčky a košíky, kolíčky na pánve a tyčí pro často používané pomůcky, který nezabere mnoho místa. Malou kuchyni vizuálně rozšíří i horizontální kachličky. Podlouhlé tvary uložené vodorovně s policemi vytvoří linii, která prostor „natáhne“.
 2. Investujte do kuchyňských pomůcek, které můžete předvést
  Malá kuchyně nebo kuchyňský kout bývá často součástí prostoru spojeného s jídelnou či obývákem. Při tomto řešení se vyplatí investovat do designových hrnců, pánví i barevných spotřebičů, které můžete vystavit na kuchyňský pult, nejvyšší police nebo dokonce na stůl, i když se zrovna nepoužívají. Taková výbava je nadčasová a poslouží vám i když se později přestěhujete „do většího“. S investicí do kuchyně snů vám může pomoci výhodná kombinace pravidelného spoření a stavebního úvěru můj DOMŮ od První stavební spořitelny, díky které získáte garanci v podobě fixní zvýhodněné úrokové sazby 1,8 %. Za takových výhodných podmínek můžete financovat i větší rekonstrukci bytu.
 3. Kreativní spíž
  Někteří developeři dnes nemyslí na pořádnou spíž a do mnoha malých kuchyní se těžko vejde i potravinová skříň. Uvědomte si však, že za spíž můžete prohlásit cokoliv. Starší skříňka nebo skříň, co se vejde do výklenku? Ano, to je vaše nová spíž. Body navíc získáte, pokud na dvířka namontujete magnetický pásek na nože nebo úzké poličky na kořenky, pak vám už nebudou zabírat místo na pultu.
 4. Otevřená řešení otevírají prostor
  Malou kuchyni opticky rozšíří otevřené police, působí vzdušněji než skříňky s dvířky. Přemýšlejte, co všechno byste mohli na nich skladovat. Pokud mezi ně přidáte i stojan na umyté nádobí, získáte zároveň poličku na sušení talířů či šálků. Pokud se nechcete vzdát dvířek, zkuste je alespoň předělat na prosklené. Narušíte tak kompaktní jednolitý korpus kuchyňské linky, což působí snáze.
 5. Přidejte útulné akcenty
  I malou kuchyni, která je opravdu jen stěnou jiné místnosti, pozvedne vhodné osvětlení z více světelných zdrojů. Využijte LED pásky, stropní svítidla i závěsné lampy. Když k tomu přidáte pěkný koberec, kuchyňský kout se stane skutečnou místností, ne jen místem, kde si děláte kávu. Velmi účinným efektem je také využít stejný vzor na kuchyňskou zástěnu i pracovní desku. Dosáhnete tak plynulého vzhledu, který malou kuchyni rozšíří.
- Advertisement -udalosti
- Advertisement -PR články
- Advertisement -udalosti

Další články autora

- Advertisement -podnikatel